Jan Šmidt logo

Marketing pro opuštěné týmy

Možná to někteří z vás zažili, možná je to pro některé z vás denní realita. Potřebujete něco vytvořit, ale marketingové oddělení vaší firmy má spoustu jiných priorit a jednoduše na vás nemá čas. Nebo má, ale až tak za 2-3 měsíce. Vy to ale potřebujete tento týden, je to tak?

Toto často vidím zažívat kolegy z HR, ze zákaznické linky, z produktu nebo jednotlivé obchodníky. Nezbývá jim často jiné řešení než se pustit do výroby na svou pěst. ALE! Sami dobře ví, že na to ne vždy mají ty správné skilly, zkušenosti nebo cit. A začíná naskakovat čas a neplní se jiné důležité úkoly. Když něco konečně vytvoří a někdo z marketingu to zjistí, ještě dostanou přes prsty, protože to není podle brand manuálu.

Co s tím? Jak získat potřebnou podporu, nepálit svůj vlastní čas a mít jistotu, že je vše dle pravidel marketingu? Najměte si seniorního markeťáka na volné noze.

 

5 důvodů pro se nebát externího markeťáka

1. Kupujete si zkušenosti

Pokud spolupracujete se seniorním člověkem, který v marketingu pracuje delší dobu, získáte parťáka, který vám poradí, protože už danou věc pravděpodobně několikrát dělal. Ať už jde o prezentaci, vizuály, úpravu webu, vytvoření intranetu, natočení či střih videa – prostě cokoliv. Seniorní markeťák ví, že nemůže věci dělat jenom tak hala-bala, a proto si pravděpodobně sám vyžádá i design manuál, firemní fonty apod.

 

2. Máte rychlejší dodávku

Protože to váš nový parťák už někdy dělal (možná i několiksetkrát), bude vždycky rychlejší než když to budete dělat vy. Bohužel je to tak. Ví, kam sáhnout, který nástroj je na to nejlepší, kterou cestou nejít, protože je to blbost. To všechno výrazně zkracuje čas samotné dodávky.

 

3. Dodávku dostanete kvalitnější

Pravděpodobně už při zadání se vás bude ptát na detaily, které by vás samotné nemuseli napadnout. Myslí často i za vás, takže ví, že když bude například dělat vizuály na web, tak že musí být v minimální datové velikosti, abyste nezpomalili načítání webu. Často se vás bude ptát – co je cílem a k čemu to bude sloužit?

 

4. Nezatěžujete svou kapacitu

Úkol jednoduše zadáte a váš marketingový parťák pracuje za vás. Vy neblokujete svůj čas a tak můžete pokračovat v tom, co jste původně chtěli udělat. Nemusíte věci donekonečna upřesňovat a 100x kontrolovat. Každý dělá to, v čem je dobrý.

 

5. Platíte jen za to, co opravdu potřebujete

Věřili byste, že jde za 7,5 hodiny pro začínající mladé podnikatele vymyslet název firmy, vytvořit logo, základní grafickou identitu, webovou stránku a prezentaci pro velký meeting? Ano jde!

Jsem totiž takový typ markeťáka 😊

A proč o tom celém píši? Já to tak trochu dělám😊. Pokud takovou situaci zažíváte a potřebujete pomoci, jsem vám kdykoli k dispozici.